XIII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa \\

Miejsce: Kazimierz Dolny, Hotel Król Kazimierz

Termin: 2014-04-24 - 2014-04-26

Organizator: Katedra i Klinika Chirurgii Naczyń i Angiologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Szanowni Państwo,

kontynuując tradycję konferencji organizowanych przez Katedrę i Klinikę Chirurgii Naczyń i Angiologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie po raz kolejny mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału.

W dniach 24 – 26 kwietnia 2014 roku w hotelu Król Kazimierz w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą odbędzie się XIII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "Postępy w chirurgii naczyń”, będąca kontynuacją spotkań z chirurgami naczyniowymi, radiologami interwencyjnymi, flebologami, angiologami i chirurgami ogólnymi zajmującymi się problemami naczyniowymi.

Wzorem poprzednich lat Komitet Naukowy zadbał o zaproszenie do wzięcia w niej udziału wybitnych prelegentów z kraju i zagranicy, ciekawą i aktualną tematykę wykładów oraz praktycznych kursów doskonalących dla jej uczestników. W 2013 roku gościliśmy rekordową jak na wielkość Towarzystwa liczbę 450 uczestników. Mamy nadzieję, iż  stale rosnące zainteresowanie Konferencją jest wyrazem uznania dla dotychczasowych działań  stworzenia odpowiedniej formuły spotkań odpowiadających aktualnym oczekiwaniom naszego środowiska.

Komitet Naukowy zaplanował następującą tematykę najbliższej konferencji:
•    postępy w leczeniu żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej oraz przewlekłej choroby żylakowej w tym zastosowanie technik wewnątrznaczyniowego udrażniania żył układu głębokiego i żylaków kończyn dolnych
•    nowoczesne techniki leczenia wewnątrznaczyniowego miażdżycy tętnic kończyn dolnych i cukrzycy
z uwzględnieniem odcinka poniżej kolana
•    postępy i nowe rodzaje stent-graftów w leczeniu tętniaków aorty piersiowej, brzusznej oraz tętniaków piersiowo-brzusznych
•    postępy w leczeniu zwężeń tętnic szyjnych
•    nowoczesne metody wytworzenia dostępu naczyniowego dla potrzeb hemodializy
•    malformacje naczyniowe - współpraca interdyscyplinarna
•    leczenie zakażeń w chirurgii naczyń

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
Prof. dr hab. med. Tomasz ZubilewiczZnajdź lekarza

Przegląd flebologiczny
© Copyright 2020 Polskie Towarzystwo Flebologiczne