Kursy i szkolenia

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z listą szkoleń i kursów pod patronatem Polskiego Towarzystwa Flebologicznego

w chwili obecnej ze względu na sytuację epidemiologiczna w kraju i na świecie kursy stacjonarne zostały wstrzymane przez organizatorów. Szczegóły na stronach organizatorów.

 

„Podstawy ultrasonografii dopplerowskiej naczyń obwodowych”

WSU_300.jpgWielkopolska Szkoła Diagnostyki Obrazowej „Obraz” powstała w 2000 r. Wśród szkoleń, które organizuje znajduje się 4-dniowy kurs „Podstawy ultrasonografii dopplerowskiej naczyń obwodowych”. Kurs ten obejmuje podstawy diagnostyki tętnic kończyn dolnych, żył powierzchownych i głębokich kończyn dolnych oraz tętnic szyjnych i kręgowych.

Kluczową częścią zajęć, obok wykładów, są ćwiczenia praktyczne polegające na wykonywaniu badań na pacjentach. Duża liczba aparatów ultrasonograficznych (firmy: Siemens, GE, Philips, Esaote, Mindray) i kameralne grupy (ok. 20-25 osób) pozwalają na poznanie podstaw metody. Każdy uczestnik otrzymuje płytę za wykładami. Każdy cykl ćwiczeń składa się z bloku wykładowego oraz z zajęć praktycznych, podczas których kursanci samodzielnie wykonują badania pacjentów, pod okiem doświadczonych diagnostów.

Kierownikiem naukowym szkolenia od samego początku jest prof. dr hab. med. Marcin Gabriel, kierownik Pracowni Badań Nieinwazyjnych Układu Naczyniowego Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Jego 20-letnie doświadczenie chirurga naczyniowego i diagnosty oraz zapał dydaktyczny stanowią o niesłabnącym zainteresowaniu kursem ze strony braci lekarskiej.

Kursy odbywają się w okolicach Poznania (Puszczykowo, Brodnica Śremska), w miejscach sprzyjających nauce i relaksowi.
Szkolenia mają akredytację Izby Lekarskiej.

Zapraszamy do Wielkopolski!

Wielkopolska Szkoła Diagnostyki Obrazowej "Obraz" zaprasza do udziału w kursach ultrasonogafii doplerowskiej:

 

Wielkopolska Szkoła Diagnostyki Obrazowej „Obraz”

telefon : 603 762041,
email : obraz@obraz.pl

 

Akademia Flebologii

 

AF__300.jpgDynamiczny rozwój flebologii, zarówno w sferze teoretycznej jak i praktycznej motywuje nas do ciągłego udoskonalania i podwyższania umiejętnościzawodowych. Wraz z nowymi wyzwaniami i stałym dążeniem do pogłębiania i rozpowszechniania wiedzy specjalistycznej oddajemy do Państwa dyspozycji AKADEMIĘ FLEBOLOGII.

Celem powstania AKADEMII FLEBOLOGII jest szkolenie lekarzy zainteresowanych nowoczesnym podejściem do diagnostyki i leczenia chorób żył.  

Program Akademii Flebologii zawiera zagadnienia, z którymi mamy do czynienia w naszej codziennej praktyce flebologicznej. Składa się on z 3 bloków tematycznych, obejmujących zagadnienia flebologiczne oraz warsztatów praktycznych odbywanych w wybranych klinikach zajmujących się flebologią. Warsztaty dotyczą skleroterapii, badania dopplerowskiego, chirurgii żył, technik wewnątrzżylnych termicznych i nietermicznych, leczenia owrzodzeń i kompresoterapii.

 

Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się ze szczegółami i zapisywanie się przez

stronę internetową AKADEMII FLEBOLOGII: www.vascedu.eu

 

4 EDYCJA AKADEMII FLEBOLOFII - maj - wrzesień 2022

 

Kliniki Flebologii-NASMED 

 

 

nasmed.png

Szanowni Państwo, Z uwagi na rosnące zainteresowanie lekarzy w Polsce tematyką diagnostyki i małoinwazyjnego leczenia chorób żył zespół Kliniki Flebologii-NASMED w Warszawie przygotował dla Państwa ofertę szkoleń specjalistycznych w tej dziedzinie.

 Kurs – Skleroterapia kompresyjna: diagnostyka, kwalifikacja, metody leczenia

 Kurs – Techniki wewnątrznaczyniowe w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej

 odbywają się cyklicznie dwa razy w roku i dotyczą szerokiego zagadnienia, jakim jest leczenie niewydolności żylnej przy użyciu technik małoinwazyjnych. Swoją tematyką obejmuje m.in.: podstawy diagnostyki dopplerowskiej układu żylnego kończyn dolnych, zasady kwalifikacji do zabiegów, zagadnienia z zakresu kompresjoterapii wspomagającej leczenie, ćwiczenia praktyczne na fantomach oraz samodzielne przeprowadzanie zabiegów z udziałem Pacjentów pod okiem trenerów.

 Kursy pozwolą Państwu przede wszystkim opanować zasady kwalifikacji Pacjenta do leczenia różnymi metodami małoinwazyjnymi oraz sztukę prawidłowego wykonywania zabiegów

 

Zapraszamy:

 https://www.nasmed.com.pl/strefa-szkolen/kursy-flebologiczne/

 Wszelkie zapytania odnośnie szkoleń w Przychodni NASMED prosimy kierować na adres e-mail: szkolenia@nasmed.pl

 Kontakt telefoniczny: +48 721 000 112.

 

 


Znajdź lekarza

Przegląd flebologiczny
© Copyright 2020 Polskie Towarzystwo Flebologiczne