XIV Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej \\

Miejsce: Kazimierz Dolny

Termin: 2015-04-17 - 2015-04-19

Organizator: Katedra i Klinika Chirurgii Naczyń i Angiologii w Lublinie

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej, XIV Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej "Postępy w chirurgii naczyń" w Kazimierzu Dolnym w terminie 17-19 kwietnia 2015 r., będącej kontynuacją wieloletnich spotkań z chirurgami naczyniowymi, radiologami interwencyjnymi, flebologami, angiologami i chirurgami ogólnymi zajmującymi się problemami naczyniowymi.

Komitet Naukowy zadba o udział w konferencji wybitnych prelegentów z kraju i zagranicy, ciekawą i aktualną tematykę wykładów oraz praktycznych kursów doskonalących dla jej uczestników. W ostatnich latach gościliśmy na naszych spotkaniach corocznie ok. 400 uczestników. Mamy nadzieję, iż rosnące zainteresowanie naszą konferencją jest wyrazem uznania dla dotychczasowych działań stworzenia formuły spotkań odpowiadających aktualnym oczekiwaniom naszego środowiska.

Pragniemy zwrócić Państwa szczególną uwagę, że w ramach konferencji w sobotę 18 kwietnia 2015 odbędzie się "Masterclass w leczeniu tętniaków aorty piersiowej i brzusznej", współorganizowany przez znakomite zagraniczne i polskie ośrodki naukowe: Klinikę Chirurgii Naczyń Uniwersytetu Medycznego w Regensburgu (prof. Piotr Kasprzak, Niemcy), Klinikę Chirurgii Naczyń XIV Uniwersytetu Paryskiego Val de Marne (prof. Jean-Pierre Becquemin, Francja), Katedrę i Klinikę Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Naczyń Uniwersytetu Medycznego w Warszawie oraz Katedrę i Klinikę Chirurgii Naczyń i Angiologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Kierownictwo naukowe nad tematyką leczenia tętniaków objęli prof. Piotr Kasprzak oraz prof. Jacek Szmidt.

Przewidujemy, że sobotni program naukowy z uwagi na udział licznych gości zagranicznych będzie tłumaczony symultanicznie.

W programie piątkowych obrad znajdą się sesje dotyczące leczenia miażdżycy oraz specjalne sesje na temat przetok dializacyjnych i dostępu naczyniowego jako problemu interdyscyplinarnego.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Prof. nadzw. dr hab. n. med. Tomasz Zubilewicz
Dr hab. n. med. Piotr Terlecki

 

 

Strona konferencji Znajdź lekarza

Przegląd flebologiczny
© Copyright 2020 Polskie Towarzystwo Flebologiczne